Koty Sphynx to wspaniałe stworzenia, ale nie wszyscy się z tym zgadzają

Koty Sphynx

Koty Sphynx to wspaniałe stworzenia, ale nie wszyscy się z tym zgadzają

Koty Sphynx pozwalają nam docenić fascynującą morfologię kotów bez tego wszystkiego, co fałszywe. Wiedziałam, że podoba mi się unikatowy wygląd Sfinksa zanim go dostanę, ale nie wiedziałem, że będę tak bardzo zaintrygowana wielkimi uszami kota, modelowymi policzkami i wspaniałymi fałdami skóry. Sfinksy często nie mają wąsów ani rzęs, co zwraca większą uwagę na ich wyraziste, o kształcie migdałów oczy i puszyste wąsowe poduszki.

Niestety teraz zdaję sobie również sprawę, że wiele osób uważa, że ta rasa jest brzydka i nieprzyjazna. Nie wiem, ile razy pokazałem kogoś zdjęcie tych kotów tylko po to, aby być spotykana z grymasem i komentarzem: „Ugh! Są tak dziwnie wyglądające! Dlaczego miałabym takiego kota? „.

Te nagie koty są głośne!

Koty Sphynx są znane jako gadżety. „Porozmawiają” z właścicielami, używając całego repertuaru świergotów, piszczeli i skądinądów. Kot Sphynx jest zdecydowanie bardziej komunikatywny. Ma zakres wokalu Mariah Carey i diva osobowości, aby dopasować ciało do głosu. Jeśli przeszkadzasz takiemu kotu gdy spocznie, wyda dźwięk, który nie różni się od głosu nastolatka. I jak typowy nastolatek, kot z tobą porozmawia, jeśli powiesz jej „nie”.

A kiedy Sphynksowie nie używają swoich ust aby (nieustannie) wyrażać siebie, to zawsze sobie coś jedzą. Dzięki godnym pozazdroszczenia metabolizmowi, te koty mają obfite apetyty. Utrzymanie ich w zdrowiu i dobrej karmie oznacza odłożenie pewnego budżetu na jakość karmy dla kotów. Posiadanie pary Sphynxów jest bardziej kosztowne niż można sobie pomyśleć. Jeśli ktoś zdecyduje się posiadać takiego kota, musi mieć dobre dochody finansowy. Istnieje nawet wspólny żart wśród właścicieli kotów, że gry hazardu online mogą być pomocne, jeśli chodzi o koty Sphinx. Jeśli jesteś zainteresowany spróbować szczęścia i sprawdzić, czy byłoby to dla ciebie odpowiednie rozwiązanie, kliknij tutaj i spróbować szczęścia, nie wydając własnych pieniędzy.

Tak naprawde NIGDY nie są w nagie.Kot Sfinks

Na pierwszy rzut oka Sfinks może wyglądać mniej jak kot i bardziej jak naga szczura. Jeśli jednak ukochasz, przekonasz się, że nie są wcale bezwłosy. Sfinksy są pokryte drobną warstwą puchu. Choć nie są pluszowe w dotyku, ich płaszcze czują się podobne do zamszu. Są one wzorcowe i kolorowe. Choć Sfinksy są „nagimi” kotami, ich pigmenty mogą różnić się kolorem i wzorem. Od linii do tablic, musisz znaleźć wersję Sphynx podobna do wielu długowłosych kotów.

Potrzebują tygodniowej kąpieli

Myślisz, że kociaki Sphynx są super czyste, ponieważ nie mają futra? Pomyśl jeszcze raz. Chociaż kot nie może być magnesem na cząsteczki kurzu, pyłki i inne substancje, skóra nadal wytwarza olej. Dla większości kotów olej pomaga utrzymać futro gładkim. Ale z kotami Sphynx może tworzyć tłuste filmowanie nad ich ciałami – co oznacza, że ich właściciele muszą dawać im cotygodniowe kąpiele. To samo dotyczy uszu: Ponieważ nie ma żadnych włosów, które zapobiegają gromadzeniu się brudu lub martwych komórek skóry, właściciele muszą regularnie wytrzeć je, aby umyć uszy.

 

Mają wrażliwą skórę

Nie nakładaj osłon przeciwsłonecznych na Sfinks za każdym razem, gdy siedzi w promieniach słońca – ale pamiętaj, że ponieważ nie jest pokryty gęstą warstwą, skóra twojego kota jest bardziej wrażliwa niż innych zwierząt. Mogą się przegrzać lub może być im zimno, a chociaż mogą wychodzić na zewnątrz, powinny być głównie kotami domowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *